نوع پرونده‌های پلیس فتا از امور اقتصادی به امور اجتماعی تغییر شکل دادند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: سرپرست اداره تشخیص و پیشگیری پلیس فتای خوزستان گفت: هر چه جلوتر می‌رویم نوع پرونده‌ها سخت‌تر و امور غیر قابل پیش‌بینی می‌شوند همچنین نوع پرونده‌ها نیز از امور اقتصادی به امور اخلاقی و اجتماعی تغییر شکل دادند.

ستوان یکم مجید ویسی امروز در جلسه شورای اجتماعی و فرهنگی استان خوزستان اظهار داشت: آمار کاربران فضای مجازی در بین چند استان کاهش پیدا کرده و برخی جابه جا شده‌اند اما در استان خوزستان نه تنها کاهش کاربر نداشتیم بلکه آمار کاربران فضای مجازی در خوزستان بیشتر شده و این امر در عین حال می‌تواند پله‌ای برای صعود و یک پرتگاه برای سقوط  باشد.

وی افزود: هر چه جلوتر می‌رویم نوع پرونده‌ها سخت‌تر و امور غیر قابل پیش‌بینی می‌شوند همچنین نوع پرونده‌ها نیز از امور اقتصادی به امور اخلاقی و اجتماعی تغییر شکل دادند و در بسیاری از موارد برخی جرم‌های اخلاقی و اجتماعی حتی اطلاع داده نمی‌شوند و تشکیل پرونده نیز نمی‌دهند.

سرپرست اداره تشخیص و پیشگیری پلیس فتای خوزستان تصریح کرد: شاهد این هستیم که استفاده از فضای مجازی در زیر پوست واقعیت بسیار متفاوت‌تر از آن چیزی است که می‌بینیم. ما در تولید محتوا فعالیت‌های خوبی داشتیم و بسیاری از ارگان‌ها و سازمان‌ها تولید محتوای مثبتی در برابر محتوای منفی موجود در فضای مجازی داشتند.

وی ادامه داد: واقعیت این است که ما برای مقابله با محتوای منفی فضای مجازی یک دهم تولید مثبت نداشتیم و هر ارگان به تنهایی در حال تولید یکسری آثار است و آنگونه که باید و شاید عمل نکرده‌ایم.