مسئولان آب و برق خوزستان از مردم استان عذر خواهی کنند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: مدیر کل مدیریت بحران خوزستان گفت: مسئولان آب و برق استان برای مشکلات پیش آمده از مردم استان عذرخواهی کنند، مشکلات این حوزه باید هر چه سریع تر حل و بر روی هم تلنبار نشوند.

کیومرث حاجی زاده صبح امروز دوشنبه در جلسه شورای آب و برق استان خوزستان عنوان کرد: استان خوزستان روزهای بسیار سختی را در کارنامه ۴۰ ساله انقلاب اسلامی تا کنون به خود دیده است و در این برهه زمانی با مشکلات بسیاری همچون جنگ و سایر بحران های کنونی دست و پنجه نرم می کند.وی افزود: در بسیاری از موارد پیگیری به موقع از سوی مسئولان مربوطه از به وجود آمدن بحران های بسیاری در سطح استان جلوگیری می کند. هنر یک مدیر تصمیم گیری صحیح و عاقلانه قبل از وقوع موارد ضروری و کاهش خسارات جانبی است.

حاجی زاده الویت سنجی را یک خلا در دستگاهای دولتی استان برشمرد و تصریح کرد: این خلا باید به مرور زمان در دستگاه ها کاهش یابد و تصمیم گیری ها بر اساس مشورت با افراد متخصص انجام شود. به عنوان مثال آمارهای بسیاری در خصوص پر بارش بودن پائیز سال جاری منتشر شد اما تمهیدات لازم از سوی سازمان های مربوطه انجام نگرفت و همین مسئله مردم استان را با مشکلات عدیده ای رو به رو ساخت.

وی اظهار کرد: مسئولان آب و برق خوزستان برای مشکلات پیش آمده از مردم استان عذرخواهی کنند، مشکلات این حوزه باید هر چه سریع تر حل و بر روی هم تلنبار نشوند. انتظار ما از اعضای شورای آب و برق استان این است که مصوبات این شو.را را با جدیت پیگیری کنند.

مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان با اشاره به وضعیت آبگرفتگی معابر در استان پس از بارندگی های اخیر گفت: نباید با بارش یک روز باران وضعیت شهرها بحرانی و رفت و آمد مردم مختل شود؛ حل این معادله سخت نیست. مسئولان آب و برق استان نباید بگذارد نا یک مسئله بحرانی شود سپس نسبت به رفع آن اقدام کنند. با گذشت یک هفته پس از بارندگی هنوز در مناطقی از کلان شهر اهواز آبگرفتی وجود دارد.

حاجی زاده با بیان اینکه به طور حتم هماهنگی مسئولان در این چنین مواقعی از بروز بحران ها جلوگیری می کند گفت: مسئله قطعی آب در مناطقی از شهر اهواز تا چند ماه آینده مرتفع خواهد شد در همین راستا کانال شکسته شده غدیر در حال بازسازی است و این عملیات در این زمان و به دلیل بارندگی های این چند روز  اخیر تسریع خواهد یافت.

وی با بیان اینکه بارش باران در سال جاری بی سابقه بوده اظهار کرد: وضعیت سد های استان در زمینه آبگیری مناسب است اما در این زمان در سد کارون به دلیل اینکه آبگیری آن در اثر بارش های بالادست رخ می دهد مشکلاتی وجوئد دارد. آب مورد نیاز ذخیره این سد تا کنون تامین نشده و در صورتی که وضعیت این سد ثابت بماند در سال آینده تنش های آبی را تجربه خواهیم کرد.