۱۷ نفر از عوامل تیراندازی در ماهشهر بازداشت شدند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: فرماندار بندر ماهشهر گفت: در پنج روز گذشته ۱۷ نفر از عوامل اصلی تیراندازی در این شهرستان شناسایی و بازداشت شدند.

محسن بیرانوند روز سه شنبه با اشاره به تشدید برخورد با عوامل تیراندازی در این شهرستان اظهار داشت:از ابتدای سالجاری تاکنون ۷۴ مورد تیراندازی در سطح این شهر گزارش شده است.
وی به کشف ۱۳۵ قبضه اسلحه جنگی و شکاری طی امسال در این شهرستان خبر داد و گفت:در این مدت ۱۲۵ نفر نیز در ارتباط با تیراندازی در بندر ماهشهر دستگیر و روانه زندان شدند.
بیرانوند بیان داشت: بر اساس بررسی انجام شده، بیشترین تیراندازی در شهرستان ماهشهر مربوط به درگیری مسلحانه بین ۲ طایفه بوده که شناسایی و دستگیری عوامل آن همچنان ادامه دارد.
وی گفت:با وجود وساطت بزرگان و ریش سفیدان این ۲ طایفه همچنان به درگیری ادامه داده از این رو برای کنترل اوضاع نیروی انتظامی وارد عمل شده است.
فرماندار ماهشهر افزود: بخشی از تیراندازی ها در سطح شهر مربوط به مراسم عروسی و سوگواری است، که طبق مصوبه شورای تامین در صورت ادامه این روند و تا شناسایی عوامل تیراندازی داماد و پدر داماد در مجالس عروسی و نیز صاحب مجلس عزا بازداشت می شوند.
تیراندازی در مجالس شادی و عزا به یک معضل جدی در استان خوزستان تبدیل شده که تاکنون مرگ تعدادی را رقم زده است.
شهروندان ماهشهری و بندر امام از صدای شلیک اسلحه به ویژه در ساعات شب به تنگ آمده و خواستار برخورد جدی نیروی انتظامی و دستگاه قضایی با عوامل این تیراندازی ها شدند.